„Nie obejdzie się bez Misia…” – Podsumowanie Konkursu

Kochani !

Nawet w czasach pandemii (a może szczególnie w tym okresie) „Nie obejdzie się bez Misia…”.   Jak co roku, 25 listopada, przypada Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji ogłosiliśmy, już tradycyjnie, konkurs recytatorski dla dzieci w wieku przedszkolnym, tylko w nieco innej formie. Nie mogliśmy spotkać się w bibliotece z najwierniejszymi przyjaciółmi ukochanej przez wszystkie dzieci maskotki by razem uczcić te wyjątkowe święto. Dlatego poprosiliśmy nasze przedszkola, by recytacje wierszy przesłały w formie krótkich nagrań filmowych.  Do konkursu przystąpiło 26 dzieci z augustowskich przedszkoli. Wszyscy uczestnicy pięknie recytowali „misiowe” utwory polskich pisarzy tworzących dla dzieci, a wychowawczynie zadbały o efektowne dekoracje.

Nagrań z recytacją utworu zgodnego z hasłem konkursu uważnie wysłuchało jury w składzie: Alicja Bajkowska, Krystyna Fiodorow i Iwona Truszkowska. W swojej ocenie brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację tekstu, ekspresję wykonania i ogólne wrażenie artystyczne.

Jednogłośnie postanowiło nagrodzić oraz wyróżnić następujące osoby :

NAGRODY (kolejność alfabetyczna):

1. Błażej Gąsiorowski –   Przedszkole Nr 4,

wiersz „Na Misiowe urodziny” Iwony Pietrucha

1. Kinga Kapelanik –   Przedszkole Niepubliczne „Beniamin”,

wiersz „Miś” (autor nieznany)

1. Emilia Kozłowska –   Przedszkole Niepubliczne „Fantazja”,

wiersz „Naprawimy misia” Czesława Janczarskiego

1. Marcelina Żabicka –   Przedszkole Niepubliczne „Beniamin”,

wiersz „Naprawimy misia” Czesława Janczarskiego

WYRÓŻNIENIA (kolejność alfabetyczna):

1. Zofia Bałkun – Przedszkole Niepubliczne „Beniamin”
  2. Zuzanna Chilicka – Przedszkole Niepubliczne „Fantazja”
  3. Nikita Dmytrenko – Przedszkole Niepubliczne „U Kubusia Puchatka”
  4. Zofia Jastrzębska – Przedszkole Nr 1
  5. Aleksandra Murawska – Przedszkole Niepubliczne „U Kubusia Puchatka”
  6. Mateusz Wysocki – Przedszkole Niepubliczne „Bajkowe Stacyjkowo”

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, książki i upominki. Dodatkowo nagrodzone prezentacje można zobaczyć na naszym fanpage’u oraz stronie internetowej biblioteki.

Bardzo dziękujemy dzieciom za udział w konkursie a paniom przedszkolankom oraz rodzicom składamy podziękowania za przygotowanie uczestników i „misiowe” aranżacje w przedszkolach.

Marcelinka:

Emilka: