„Wspomnienie Jana Pawła II” – Podsumowanie Konkursu

Rok 2020 ogłoszono Rokiem Św. Jana Pawła II. Dlatego APK Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie postanowiła ogłosić konkurs plastyczny „Wspomnienie Jana Pawła II” . Do wzięcia udziału zaprosiliśmy uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej i szkół średnich Augustowa i powiatu augustowskiego.

23 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Komisja konkursowa w składzie: Małgorzata Pieńczykowska, Alicja Bajkowska oraz Iwona Truszkowska, postanowiła przyznać trzy nagrody i cztery wyróżnienia.

NAGRODY (w kolejności alfabetycznej):

• Aleksandra Karpińska, kl. VI SP nr 7 w Augustowie; opiekun Monika Adamowicz
  • Aleksandra Nowicka, kl. VII A, SP nr 4 w Augustowie; opiekun Agata Nowicka
  • Krystian Trubacz, kl. VII A, SP nr 7 w Augustowie; opiekun: Agnieszka Turowska, Teresa Kalinko

WYRÓŻNIENIA (w kolejności alfabetycznej):

• Magdalena Brecht, kl. IA-IIA, Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Augustowie; opiekun Urszula Sieńkowska-Cioch
  • Dominika Dudek, kl. VII B, SP nr 2 w Augustowie; opiekun
  1. Adam Konopko
  • Rafał Harmuszkiewicz, kl. VII A, SP nr 7 w Augustowie; opiekun: Agnieszka Turowska, Teresa Kalinko
  • Maciej Polakowski, kl. VI, SP nr 7 w Augustowie; opiekun Iwona Sobolewska
  • Maja Prokop, kl. VII A, SP nr 2 w Augustowie; opiekun ks. Adam Konopko
  • Kacper Turowski, kl. VII, SP nr 7 w Augustowie; opiekun Monika Adamowicz

Serdecznie gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Zadanie konkursowe polegało na uwiecznieniu w formie plastycznej wspomnienia o Janie Pawle II, w formacie A3 i dowolnej technice (np. farba plakatowa, akrylowa, akwarela,kredki,collage, wycinanki itp.). Dziękujemy za pozytywny odzew – zgłoszono 23 prace.

Celem konkursu było uczczenie pamięci Jana Pawła, upamiętnianie i pogłębianie wiedzy o życiu i działalności Jana Pawła II  oraz rozwijanie uzdolnień artystycznych uczniów.

Zapraszamy na wirtualną wystawę prac na naszym fanpage’u i stronie internetowej.