Konkurs „Postacie bajkowe bohaterami gier planszowych” rozstrzygnięty !!!!

Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek, Calineczka, Pan Kleks, bohaterowie opowieści z Narnii czy legend polskich – to między innymi z nimi uczestnicy konkursu ogłoszonego przez Augustowskie Placówki Kultury – Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych „Wśród Nas” w Augustowie, stworzyli swoje oryginalne gry planszowe. Z pewnością będziemy się świetnie bawić, grając w konkursowe gry w bibliotece…

A teraz słów kilka o konkursie:
Udział wzięło:
– 36 uczestników,
którzy wykonali
– 15 gier planszowych bądź karcianych

Celem konkursu było przybliżenie dzieciom baśni i bajek w atrakcyjnej formie, zachęcającej do twórczego i aktywnego podejścia w konstruowaniu ich przekazu, rozwijanie zdolności manualnych i twórczego myślenia oraz pracy zespołowej.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, w estetycznej i trwałej formie, gry planszowej lub karcianej nawiązującej do konkretnej baśni lub bajki.

Jury, powołane przez Organizatorów, w składzie: Małgorzata Pieńczykowska, Krystyna Bakuniewicz, Halina Szulewska i Iwona Truszkowska, po wnikliwym przyjrzeniu się każdej grze (m.in. oceniało estetykę, trwałość, jasność zasad gry, stopień trudności dopasowany do deklarowanego wieku uczestników gry, treść gry nawiązująca do bohaterów literackich) i oczywiście próbom zagrania 🙂 , zgodnie przyznało równorzędne NAGRODY za następujące prace (kolejność alfabetyczna):

– „Czerwone Kapturki w Augustowie” – klasa I a – II a, Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Augustowie

– „Legendy polskie” – klasa VII – VIII, Szkoła Podstawowa Nr 7

– „Piotruś z Kubusiem Puchatkiem” – Aleksandra Kopiczko, Społeczna szkoła Podstawowa STO

– „Przygody Calineczki” – klasa II b – III b, Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Augustowie

– „Szczerbatek i rybka” – Helena Sztachańska, Szkoła Podstawowa Nr 6

– „Wyprawa do Prosiaczka” – Barbara Grynasz, Społeczna Szkoła Podstawowa STO

– „Wyzwanie Pana Kleksa” – Wiktoria Kaszuba, Szkoła Podstawowa Nr 4

Pozostali uczestnicy otrzymają wyróżnienia.
Każdy z uczestników konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom i nagrodę.

Wszystkim konkursowiczom serdecznie gratulujemy.