Dzień Pluszowego Misia – wspólne świętowanie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia APK- Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie zaprosiła do wspólnego świętowania najwierniejszych przyjaciół ukochanej przez wszystkie dzieci maskotki by razem uczcić te wyjątkowe święto.
W poniedziałek, 26 listopada, odbył się Przegląd recytatorski pod hasłem „Jadą, jada misie”. Do udziału zostały zaproszone 5-cio i 6-latki z augustowskich przedszkoli. Na misiowe wierszowanki przybyły dzieci z trzynastu placówek wraz ze swymi Misiami Przytulasiami oraz liczne grono wspierające młodych recytatorów – rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. Można śmiało stwierdzić, że sala pękała w szwach. Pełną oczekiwania atmosferę przerwało wejście Misia -w tej roli niezawodna nasza pani Krysia- która poprowadziła konkurs.
Mogliśmy przekonać się, że wierszy o misiach jest mnóstwo. Dzieci recytowały utwory polskich pisarzy tworzących dla dzieci: Agnieszki Masłowskiej, Marii Terlikowskiej, Honoraty Chruścielewskiej, Zofii Bronikowskiej, Hanny Łochockiej, Czesława Janczarskiego, Heleny Bechlerowej, Marii Czerkawskiej, Jana Sztaudyngera, Maksymiliana Olosia, Wandy Grodzieńskiej, Stanisława Karaszewskiego, Teresy Podleś i Marii Samozwaniec. Usłyszeliśmy więc wierszyki i o chorym misiu, i o misiu łakomczuchu, o naprawianiu misia, o misiach niejadkach a nawet o niedźwiedzich butach. Wybrzmiały też słowa „jak miło misia wziąć do ręki” i „nie obędzie się bez misia”. Wiadomo przecież nie od dziś, że pluszowy przyjaciel odpędza wszystkie smutki.
Na gorące brawa i gratulacje zasłużyli wszyscy młodzi recytatorzy, którzy wystąpili przed tak liczną publicznością po raz pierwszy. I poradzili sobie z tremą i zapamiętaniem tekstu wyśmienicie. Wszyscy otrzymali okolicznościowe dyplomy i książeczki oraz słodki upominek. Podziękowania za przygotowanie uczestników do konkursu otrzymały również panie przedszkolanki. A tych, którzy najlepiej poradzili sobie z recytacją, interpretacją i ekspresją wykonania, jury nagrodziło dodatkowo.
Wyróżnienia trafiły do Marcela Czerobskiego z Przedszkola Let’s Talk, Joasi Leszczyńskiej z Przedszkola Sióstr Urszulanek, Filipa Woronko i Lilianki Zyskowskiej z Przedszkola U Kubusia Puchatka.
Nagrody za najpiękniejsze recytacje otrzymali: Karolinka Bondziul z Przedszkola Nr 6, Paulinka Bożewicz z Przedszkola Fantazja, Paweł Czarnobil z Przedszkola Benjamin, Kamilka Grabowska z Przedszkola U Kubusia Puchatka i Aleksandra Siedlecka z Przedszkola Let’s Talk.
Niespodzianką i wielką atrakcją dla dzieci był występ uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie, którzy pod kierunkiem pań: Katarzyny Kasjanowicz, Katarzyny Niedźwieckiej i Urszuli Sieńkowskiej-Cioch zaprezentowali specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny o misiach. Włączyli też do wspólnej zabawy przedszkolaki.
Nie mogło zabraknąć także pamiątkowej fotografii z Misiem i wspólnego zdjęcia uczestników przeglądu.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok !