Czytanie książek łatwiejsze dla osób niepełnosprawnych dzięki nowej usłudze w naszej bibliotece

Miło jest nam poinformować, iż Biblioteka przystąpiła do współpracy Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca.
W ramach współpracy nasza biblioteka otrzymała nieodpłatnie dostęp do katalogu książek mówionych nagrywanych przez Stowarzyszenie „Larix” oraz otrzymała jeden egzemplarz odtwarzacza cyfrowych książek mówionych – Czytak 4, na którym będzie można słuchać ww. audiobooków. Katalog książek zawiera 3160 pozycji i co roku jest przybywa około 300 nowych książek.
Czytak 4 jest urządzeniem przystosowanym do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące, jest także przyjazny dla osób starszych. Charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i dobrą jakością dźwięku. W łatwy sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.
Z oferty będą mogły skorzystać osoby z dysfunkcją wzroku oraz osoby niepełnosprawne, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą czytać normalnego druku.
Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. Udostępniony nam przez Stowarzyszenie „Larix” księgozbiór, będzie wciąż powiększany o nowe ciekawe pozycje książkowe.

Link do katalogu Czytaka: