Powiatowy konkurs „ Jacek Kaczmarski – interpretacje”

W kwietniu b.r. mija dwudziesta rocznica śmierci barda Jacka Kaczmarskiego. Z tej okazji APK –Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie ogłasza konkurs na wiersz/piosenkę z repertuaru artysty.
Cele konkursu:

– Popularyzacja twórczości Jacka Kaczmarskiego wśród uczniów

– Prezentacja umiejętności recytatorskich i wokalnych młodzieży

– Integracja uczniów z różnych szkół

Zakres przedmiotowy konkursu:

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych i uczniów szkół średnich z Augustowa i Powiatu Augustowskiego.

Każda placówka może zgłosić maksymalnie 3 uczniów, którzy zaprezentują wybrany utwór (recytacja lub śpiew – należy wybrać jedną z opcji).

Piosenka może być wykonywana z akompaniamentem, podkładem muzycznym lub a’capella.

Interpretacje będą poddawane ocenie powołanego przez organizatora jury i oceniane w następujących kategoriach:

– recytacja – odpowiednio: szkoły podstawowe i średnie

– śpiew – odpowiednio: szkoły podstawowe i średnie

5. Jury w swojej ocenie będzie brało pod uwagę:

– dykcje i emisję głosu

– sposób prezentacji

– walory artystyczne

Warunki uczestnictwa:

Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie formularza zgłoszeniowego, wraz ze zgoda na przetwarzanie danych osobowych do 08.04. b.r. do Wypożyczalni Dla Dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Hoża 7.

Występy oraz rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 22.04.2024 w Miejskim Domu Kultury (Augustów, Rynek Zygmunta Augusta 9).

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

więcej informacji pod nr. telefonu: 87 643 39 22

RODO-J.-Kaczmarski