„Ubrani w książkę” – podsumowanie konkursu

Czas na podsumowanie naszego konkursu fotograficznego, który ogłosiliśmy jesienią. Konkurs pod nazwą „Ubrani w książkę” skierowany był do mieszkańców Augustowa i powiatu augustowskiego. Udział mógł wziąć każdy, kto choć trochę lubi fotografować i lubi książki. Nie miał znaczenia wiek uczestnika i posiadane umiejętności obchodzenia się z aparatem fotograficznym. Ważne, by była to przyjemna zabawa a zamierzony efekt satysfakcjonował autora.

Przedmiotem konkursu były prace fotograficzne wykonane zgodnie z założeniami projektu „sleevface”, który polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma lub płyty częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące bardzo ciekawe połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Podsumowując – należy tak zapozować do zdjęcia, aby stać się „elementem” okładki, który „wychodzi” poza papier.

Celem konkursu była popularyzacja i promocja czytelnictwa, wzbudzenie zainteresowania zbiorami bibliotecznymi, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, doskonalenie umiejętności posługiwania się sprzętem fotograficznym oraz propagowanie sztuki fotograficznej.

Spośród nadesłanych zdjęć jury postanowiło nagrodzić prace Wiktorii Brzozowskiej, Agnieszki Kozłowskiej, Klaudii Kingi Kurczyńskiej i Magdaleny Zapolskiej.

Wyróżnienia trafiły natomiast do Martyny Rozmierskiej, Pauliny Ciszewskiej i Zofii Konkiel.

Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

W holu na pierwszym piętrze można obejrzeć wystawę pokonkursową, do czego serdecznie zapraszamy.