„Hej, szable w dłoń!” – czyli potyczki z literaturą

W poniedziałkowy ranek, 10 grudnia, uczniowie klas VIII szkół podstawowych i III gimnazjalnych stanęli w szranki w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Hej, szable w dłoń!” organizowanego wspólnie przez APK-Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Społeczną Szkołę Podstawową STO w Augustowie.
W tym roku uczestnicy zmierzyli się z dwiema lekturami poświęconymi bohaterom II wojny światowej – „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego oraz „Szkice spod Monte Cassino” Melchiora Wańkowicza. Do konkursu zgłosiło się 9 drużyn ze szkół podstawowych w Nowince, Płaskiej, Bargłowie Kościelnym, SP nr 6 w Augustowie oraz Społecznej SP STO w Augustowie.
Jury w składzie Barbara Ostaszewska, Elżbieta Prawdzik i Alicja Bajkowska – skrupulatnie sprawdzało znajomość treści konkursowych utworów i biografie autorów, kreatywność i umiejętności konstrukcyjne uczestników. Autorką konkursowych zadań i prowadzącą spotkanie była pani Joanna Denert.
Ostatecznie zwyciężyła drużyna ze SP w Nowince: Julia Augustynowicz, Dominika Paulaka i Martyna Słomińska.
Drugie miejsce zajęła drużyna ze SP w Bargłowie Kościelnym w składzie: Julia Anita Godlewska, Małgorzata Godlewska i Weronika Grochowska.
Trzecie miejsce przypadło dwóm zespołom: ze SP w Bargłowie Kościelnym w składzie Paulina Bronakowska, Katarzyna Granacka i Kamil Sławiński oraz drużynie ze Społecznej SP STO w Augustowie w składzie: Marcelina Bogdańska, Krzysztof Białobłocki i Marcin Turuk.
Zarówno laureaci jak i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i okolicznościowe dyplomy. Zasłużone podziękowania trafiły także na ręce nauczycielek przygotowujących młodzież do konkursu.
Gratulujemy nagrodzonym, dziękujemy za tegoroczne zmagania i zapraszamy za rok!
-MBP-