Zajęcia literacko-plastyczne z uczestnikami WTZ i DPS

Bożonarodzeniowy klimat pomagają nam od kilku lat stworzyć w bibliotece zaprzyjaźnione instytucje wspierające osoby niepełnosprawne. Podczas tegorocznych zajęć literacko-plastycznych z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Augustowie oraz wychowankami Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży w Augustowie z siedzibą przy ulicy Studzienicznej rozmawialiśmy o zwyczajach bożonarodzeniowych, wykonaliśmy ozdoby z papieru i wspólnie ubraliśmy biblioteczne choinki.

Cieszymy się, ze biblioteka jest chętnie odwiedzana nie tylko od święta i nasza współpraca jest bardzo owocna. Spotykamy się cyklicznie na zajęciach literackich i warsztatach plastycznych, m.in. w ramach akcji Maj z Książką, podczas Światowego Tygodnia Zwierząt oraz na spotkaniach inspirowanych książkami (W krainie figur geometrycznych, Bawmy się kolorami, Jesienna przygoda).

Ostatnio bawiliśmy się też razem z okazji Andrzejek. Nasze spotkanie odbyło pod hasłem „Cygańskie wróżby” i odwiedziła nas nawet „Cyganka”, która przepowiadała przyszłość wszystkim chętnym.

Oto kilka ujęć fotograficznych z naszych tegorocznych spotkań.