„Jak nie czytam, jak czytam”

Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna oraz Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Augustowie zapraszają uczniów klas I-VI ze szkół podstawowych do udziału w kolejnej edycji akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.
Organizatorem tej ogólnopolskiej akcji od roku 2016 jest pismo „Biblioteka w Szkole”. Zachęca ono, by młodzi ludzie jednego dnia o ustalonej porze zbierali się wspólnie na cichym czytaniu książek. Po co? By stworzyć okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.
APK – Miejska Biblioteka Publiczna oraz Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Augustowie zapraszają do wspólnego czytania 7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 na skwer przed Miejską Biblioteką Publiczną w Augustowie na ulicy Hożej. W razie niesprzyjających warunków pogodowych impreza odbędzie się w Osiedlowym Domu Kultury.
Proponujemy, by każda szkoła wytypowała na to spotkanie dwie lub trzy klasy. Każdy uczestnik przynosi ze sobą:
1) książkę, którą będzie czytał,
2) kocyk lub matę do siedzenia.
Dodatkowo zwracamy się z prośbą, by uczniowie przyszli przebrani za bohaterów literackich z klasycznych utworów literatury dziecięcej. Miło też będzie, jeżeli będą mieli ze sobą tablice z czytelniczymi hasłami.
Plan spotkania :
10.00 – początek, wspólne zabawy integracyjno-ruchowe,
10.15 – 10.35 – ciche czytanie książek,
10.35 – 11.00 – prezentacja poszczególnych klas lub szkół na „czerwonym dywanie”. Każda grupa (klasa) przejdzie pomiędzy zebranymi uczestnikami akcji. Prosimy, by nauczyciel lub nauczyciele dokonali prezentacji uczniów, by powiedzieli za kogo są przebrani,
11.00 – zabawa integracyjna na zakończenie.

Prosimy o potwierdzenie udziału w imprezie do dnia 4 czerwca. Osobiście w MBP przy ul. Hożej lub telefonicznie pod numerem 87 643 39 22.