Zajęcia Smoki prezentują przeszłości uroki

W październiku uczniowie Szkół Specjalnych w Augustowie uczestniczyli w zajęciach „Smoki prezentują przeszłości uroki”, przygotowane przez Augustowskie Placówki Kultury – Miejską Bibliotekę Publiczna i Muzeum Ziemi Augustowskiej oraz Fundację Terra Desolata.

Inspiracją do spotkania były książki Joanny Olech „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Pulpet i Prudencja”. Podczas zajęć uczniowie wyklejali łuskami postać Pompona i wykonali smocze pieczary. Łukasz Faszcza z Muzeum w bardzo ciekawy i barwny sposób opowiedział legendę o „Bagienniku biebrzańskim”, „krewniaku smoka”. W książce „Pulpet i Prudencja”, bohaterowie udali się w podróż w poszukiwaniu swoich kuzynów. Iwona Lewoc z Fundacji Terra Desolata przeniosła nas w dawne czasy, pokazując nam przedmioty, którymi posługuje się w pracy archeolog. Mieliśmy również możliwość zobaczyć kopie narzędzi, przedmiotów i ubrań ludzi z dawnych czasów.

Bardzo dziękujemy Osiedlowemu Domu Kultury, za to że zajęcia mogły odbyć się w ich sali.