Spotkanie autorskie i warsztaty z E.Piotrowską

Spotkanie autorskie i warsztaty z autorką „Cioci Jadzi”, Elizą Piotrowską.

13 października 2021r. APK Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie zorganizowała spotkanie autorskie i warsztaty rodzinne z panią Elizą Piotrowską – autorką kilkunastu książek dla dzieci, tłumaczką języka włoskiego i krytyczką sztuki. Piotrowska pisze także do dziecięcych czasopism, takich jak „Miś” czy „Świerszczyk”. Dzieci znają ją przede wszystkim jako autorkę popularnych serii książek „Ciocia Jadzia” i „Tupcio Chrupcio”. Spotkanie odbyło się w Osiedlowym Domu Kultury.

Autorka przybyła na spotkanie ze swoją pomocnicą szmacianą lalką Ciocią Jadzią. Podczas warsztatów autorka zabrała wszystkich uczestników w literacki, przepełniony humorem świat Cioci Jadzi i jej małej bratanicy. Wszystko po to, by wspólnie odwiedzić między innymi egzotyczne Rio de Janeiro, przepiękny Rzym oraz tajemniczą Transylwanię. Efektem spotkania były kolorowe pocztówki z różnych zakątków świata, które odwiedziła bądź mogłaby odwiedzić książkowa bohaterka serii o przygodach zabawnej cioci.