Spotkanie z Jakubem Skworzem

Jakub Skworz – dziennikarz i pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży spotkał się z uczniami klas pierwszych SP nr 3 i Społecznej SP STO w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie 2 października. I skradł serca dzieci.

Młodzi czytelnicy poznali księżniczkę Adelę, bohaterkę serii książeczek pióra naszego gościa. Wysłuchały opowieści „Księżniczka Adela szuka przyjaciela” i wspólnie zastanawiały się kim jest prawdziwy przyjaciel. Na postawie historii księżniczki Adeli dzieci doszły do wniosku, że przyjaciele to ci, którzy są najbliżej nas i dobrze nas znają. Czasem jesteśmy tak przyzwyczajeni do ich obecności, że tego nie doceniamy. Dzieci zostały poddane testowi, czy mogą być przyjaciółmi księżniczki . Wzięły udział w próbie odwagi i udowodniły, że gumowy wąż nie jest wcale straszny. Próba kreatywności także nie stworzyła najmłodszym problemów – z powodzeniem odgadywały nazwy ukrytych w  magicznym worku przedmiotów.

W drugiej części spotkania eksperymentowaliśmy tak jak mała Maria Skłodowska-Curie, bohaterka najnowszej książki Jakuba Skworza pt. „Mania Skłodowska”. Był zatem płyn zmieniający kolor i magiczny „zegar” poruszany czarodziejską „różdżką”. Dzieci były zachwycone.

Na zakończenie udanego spotkania były podziękowania, pamiątkowe zdjęcia i oczywiście wpis do bibliotecznej kroniki. A po książki Jakuba Skworza zapraszamy oczywiście do naszego Oddziału dla Dzieci.

 

-Miejska Biblioteka Publiczna –