Spotkanie z Anetą Zamojską

W czwartek, 3 października, w ramach działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie Dyskusyjnego Klubu Książki, odbyło się spotkanie z Anetą Zamojską, trenerką rozwoju osobistego, coachem, Mistrzem Praktyk NLP, dziennikarką, autorką książek: „Uśmiech J.”(2017) oraz „Sekundy do szczęścia”(2016).

W warsztatach pt.” Psychologia wyznaczania celów” uczestniczyli maturzyści z II LO im. Polonii i Polaków na Świecie w Augustowie. Trenerka mówiła o wielkiej sile motywacji w dążeniu do osiągnięcia wymarzonego celu. Tezę swą poparła historią życia Arnolda Schwarzeneggera. Wspominała o ograniczających nas przekonaniach (własnych lub innych osób), które często nas zniechęcają i ograniczają. Uczniowie poznali metodę projektowania swoich celów SMART. Dowiedzieli się z niej, że cel musi spełniać następujące warunki: być Specyficzny, Mierzalny, Ambitny, Realny i Terminowy. Mogli od razu przećwiczyć zdobytą wiedzę i „zaprogramować” się na osiągnięcie wymarzonego celu. Bo cel to „nic innego jak MARZENIE z wyznaczonym terminem realizacji”.

Aneta Zamojska prowadzi szkolenia obejmujące rozwój osobisty, treningi komunikacji interpersonalnej, wystąpień publicznych, radzenia ze stresem, zarządzania konfliktem, zarządzanie emocjami, coaching, wiedzę z zakresu NLP (Programowania Neurolingwistycznego),  technik sprzedaży i obsługi klienta, negocjacji, dziennikarstwa, procesów grupowych.