Spotkanie autorskie z Urszulą Sieńkowską-Cioch

„Szymon jest nieśmiały. Kiedy ktoś go peszy albo czuje niebezpieczeństwo, zwija się w kolczastą kulkę i czeka. Bo Szymon jest jeżem, a jeże właśnie tak robią…” – tak zaczyna się piękna opowieść o przygodach małego leśnego zwierzątka. Przez świat jeża Szymona w rytmie czterech pór roku poprowadziła dzieci sama autorka, Urszula Sieńkowska-Cioch, która spotkała się z młodymi czytelnikami 11 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie.
„Przygody jeża Szymona” to debiut literacki urodzonej i mieszkającej w Augustowie pisarki, na co dzień nauczycielki pracującej z osobami z niepełnosprawnymi. Na spotkanie do biblioteki przybyły sześciolatki z przedszkoli: Fantazja i Let’s Talk oraz klasy zerowej SP Społecznego Towarzystwa Oświatowego. W trakcie dwugodzinnego spotkania poznały sympatycznego jeża Szymona, jego ciekawych znajomych i przyjaciół na całe życie. Naśladowały głosy i chód zwierząt oraz kolorowały z zaangażowaniem i wielką fantazją ich podobizny. Gwoździem „programu” była przygotowana przez samą autorkę gra planszowa, w której dzieci odkryły w sobie ducha stratega. Odpowiadały także na szereg wcale nie łatwych pytań w zabawie Zgaduj-Zgadula: Ile kolców ma jeż? Jak nazywają się nogi zająca? Ile waży gniazdo bociana? – z poprawną odpowiedzią niejeden dorosły miałby kłopot. Dzieciaki poradziły sobie świetnie (z małymi podpowiedziami ?).
„Dziękujemy, że pisze pani książki dla dzieci” – usłyszała na koniec spotkania wzruszona autorka, otrzymując podziękowania od najmłodszych uczestników spotkania. Każdy chciał mieć także pamiątkowe zdjęcie.
Możemy liczyć, że nie było to pierwsze odwiedziny pani Urszuli w naszej bibliotece jako pisarki, ponieważ, jak nam zdradziła, są już pomysły na kolejne opowieści dla dzieci.