„Słowo horroru” spotkanie autorskie z Arturem Urbanowiczem

Serdecznie zapraszamy 13 maja o godzinie 17.00 na spotkanie autorskie w formie One-man-show pod tytułem: „Słowo horroru” z Arturem Urbanowiczem – pisarzem urodzonym i związanym z Suwałkami.
Monolog z przymrużeniem oka i w ostrym (auto)ironicznym sosie o osadzonych na Suwalszczyźnie książkach: „Inkubie”, „Grzeszniku”, „Gałęzistym” i nie tylko. Dowiedz się, jak wyglądają od kuchni:
– (Nie)dole pisarza horrorów;
– Perypetie autorów z wydawcami, dziennikarzami, czytelnikami i recenzentami;
– Przygody w trakcie zbierania materiału na kolejne powieści;
– Frustracje związane redagowaniem i testowaniem tekstu na beta-readerach;
– Inspiracje, które przychodzą do głowy w najmniej spodziewanym momencie;
– Osobiste przemyślenia na temat realiów polskiego rynku wydawniczego.
Sam autor tak pisze o sobie: „z wykształcenia matematyk, z zawodu korpo szczur i wykładowca akademicki, z charakteru chorobliwy perfekcjonista. Smykałkę do tworzenia rozmaitych historii odkrył w sobie jeszcze w dzieciństwie i pierwszą powieść napisał już w wieku czternastu lat. W opowieściach nie stroni od wątków obyczajowych i skłaniających do głębszych przemyśleń. Wnikliwy obserwator i słuchacz. Wychodząc z założenia o rozrywkowej funkcji literatury, w tekstach stawia na lekkość, chce bawić i manipulować czytelnikiem oraz obowiązkowo na końcu zaskoczyć. „
Nominowany w plebiscytach Gazety Wyborczej i Radia 5 za aktywne promowanie twórczością rodzinnej Suwalszczyzny. Stypendysta miasta Suwałk w ramach działalności artystycznej. Zadebiutował na początku 2016 roku słowiańską powieścią grozy „Gałęziste”, która zdobyła Nagrodę Czytelników Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego, Złotego Kościeja i została nominowana do Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego. Latem 2017 ukazał się jego horror z elementami powieści gangsterskiej pod tytułem „Grzesznik”, za którego zdobył Nagrodę Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Wiosną 2019 roku nakładem wydawnictwa Vesper ukaże się jego „Inkub” – połączenie horroru i kryminału. Autor godzinnego programu stand-upowego „Słowo horroru”, w którym między innymi zachęca młodzież do czytania. Publikował także opowiadania w czasopiśmie OkoLica Strachu i Magazynie Histeria.

Wstęp wolny.

Na wydarzeniu będzie można zakupić zarówno „Inkuba”, jak i „Gałęziste” oraz „Grzesznika” z dedykacją.