Narodowe Czytanie 2019 – 7 września

Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna oraz augustowskie placówki oświatowe serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w ósmej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

Spotkajmy się 7 września 2019 (sobota) o godz. 10:00 na Rynku Zygmunta Augusta.

Tym razem wspólnie przeczytamy nie jeden a aż osiem utworów.

W programie:
– czytanie tekstów lektur Narodowego Czytania przez zaproszonych gości, uczniów i mieszkańców Augustowa
– inscenizacje teatralne wybranych nowel w wykonaniu młodzieży z augustowskich szkół oraz aktorów Teatru Pneumatycznego
– składanie pamiątkowego stempla na przyniesionych egzemplarzach Lektur Narodowego Czytania2019

W razie złych warunków pogodowych Narodowe Czytanie zostanie przeniesione do Miejskiego Domu Kultury.

Serdecznie zapraszamy – WSTĘP WOLNY.

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie:

1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
2. Dym – Maria Konopnicka
3. Katarynka – Bolesław Prus
4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
5. Orka – Władysław Stanisław Reymont