Narodowe Czytanie Stefan Żeromski „Przedwiośnie”

Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2018 „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.
Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania jest szczególna gdyż odbywa się w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. I jest doskonałą formą uczczenia tej podniosłej i ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy.
Spotkajmy się 8 września 2018 o godz. 14:00 na Rynku Zygmunta Augusta.
Fragmenty „Przedwiośnia” przeczytają zaproszeni goście a augustowskie zespoły teatralne (z I LO, II LO, ACE, SP nr 2, SP STO oraz Teatr Pneumatyczny) zagrają najważniejsze sceny powieści.
W razie złych warunków pogodowych Narodowe Czytanie zostanie przeniesione do Miejskiego Domu Kultury.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo Vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W ubiegłym roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc.
APK- MBP