„Mój pluszowy miś” – rozstrzygnięcie konkursu

Konkurs recytatorski dla przedszkoli z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia – „Mój pluszowy miś”.

Jak co roku, 25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji APK – Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie zaprosiła do wspólnego świętowania. Już po raz kolejny ogłosiliśmy konkurs recytatorski dla dzieci w wieku przedszkolnym. Tym razem pod hasłem „Mój pluszowy miś”. Nie mogliśmy spotkać się w bibliotece z najwierniejszymi przyjaciółmi misia, by razem uczcić te wyjątkowe święto. Dlatego poprosiliśmy nasze przedszkola, by recytacje wierszy przesłały w formie krótkich nagrań filmowych. Do konkursu przystąpiło 36 dzieci z augustowskich przedszkoli. Wszyscy uczestnicy pięknie recytowali „misiowe” utwory pisarzy tworzących dla dzieci, a wychowawczynie zadbały o efektowne dekoracje.

Nagrań z recytacją utworu zgodnego z hasłem konkursu uważnie wysłuchało jury w składzie: Alicja Bajkowska i Danuta Karp. W swojej ocenie brało pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację tekstu, ekspresję wykonania i ogólne wrażenie artystyczne.

Jury postanowiło nagrodzić oraz wyróżnić kilkoro uczestników.

Nagrody za najpiękniejsze recytacje otrzymali (kolejność alfabetyczna):

Leonia Al-Khameri – „Dociekliwy niedźwiedź” (Przedszkole nr 2 im. „Przyjaciele Zielonego Lasu”)

Natalia Bajkowska – „Pożegnanie z misiem” H. Chruścielewska (Przedszkole nr 4)

Adam Dzierdzikowski – „Lekarstwo misia” H. Bechlerowa (Niepubliczne Przedszkole „U Kubusia Puchatka, Hoża 4)

Hanna Kamińska – „Naprawimy misia” Cz. Janczarski (Niepubliczne Przedszkole „Benjamin”)

Maria Karbowska – „Przyjaciel Misio” M. Nowosielska (Niepubliczne Przedszkole „Benjamin”)

Lena Kazimierczyk – „Na misiowe urodziny” I. Pietrucha (Niepubliczne Przedszkole „U Kubusia Puchatka, Hoża 4)

Maria Oleksy – „Na misiowe urodziny” I. Pietrucha (Przedszkole nr 6 im. „Słoneczna Szósteczka”)

Antoni Pretko – „Niedźwiedzie buty” W. Grodzieńska (Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi)

Wyróżnienia trafiły do (kolejność alfabetyczna):

Kamila Białous – „Pożegnanie z misiem” H. Chruścielewska (Przedszkole nr 1 im. „Akademia Bystrzaka”)

Lena Krupień – „Naprawimy misia” Cz. Janczarski Grodzieńska (Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi)

Hanna Rułkowska – „Naprawimy misia” Cz. Janczarski (Niepubliczne Przedszkole „U Kubusia Puchatka, Westerplatte 8)

Miłosz Trojanowski – „Niedźwiedzie buty” W. Grodzieńska (Przedszkole Sióstr Urszulanek SJK)

Aleksandra Wawiórko – „Lekarstwo misia” H. Bechlerowa (Niepubliczne Przedszkole „U Kubusia Puchatka, Osiedlowa 7)

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz upominki.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!

Kamilka, Lena, Hania, Miłosz, Ola

Nagrody: