Konkurs plastyczny „Narysuj/namaluj portret Czesława Miłosza”

Uznając zasługi Czesława Miłosza w kształtowaniu polskiej literatury, języka, niezależności intelektualnej i kulturowej otwartości , Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia – w dwudziestą rocznicę śmierci poety – rok 2024 Rokiem Czesława Miłosza. Z tej okazji postanowiliśmy ogłosić niniejszy konkurs.

Organizatorem konkursu plastycznego „Narysuj/Namaluj portret Czesława Miłosza” są APK – Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie
Cele konkursu:
  • recepcja i popularyzacja sylwetki twórczej poety
  • prezentacja umiejętności plastycznych
Zakres przedmiotowy konkursu:
  1. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Augustowa powyżej 16-tego r.ż.
Warunki uczestnictwa:
  1. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie podpisanej pracy na odwrocie drukowanymi literami – Imię i Nazwisko oraz telefon kontaktowy.
  2. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną pracę wcześniej niepublikowaną i niezgłaszaną do innych konkursów.
  3. Praca musi być wykonana przez jednego autora.
  4. Uczestnik oświadcza, że jest autorem zgłoszonej pracy.
Szczegóły konkursu:
  1. Technika dowolna.
  2. Rozmiar pracy konkursowej nie powinien przekraczać formatu A3.
  3. Na prace czekamy do 10 grudnia 2024 roku.
  4. Należy dostarczyć je do Biblioteki Miejskiej ul. Hoża 7 wraz z podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych – osoby niepełnoletnie wraz z podpisem rodzica/opiekuna (załącznik nr 1 do pobrania na stronie www.biblioteka.augustów.pl).
  5. Dostarczone prace przechodzą na własność organizatora.
  6. Oceny prac dokona specjalnie powołana komisja.
  7. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 17 grudnia br.
  8. Projekt, który zajmie I miejsce, zostanie wystawiony na licytację podczas finału WOŚP 2025
  9. Na zwycięzców czekają nagrody.
  10. Wyniki konkursu zamieszczone zostaną na stronie internetowej www.biblioteka.augustów.pl oraz na naszym profilu Facebook https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPublicznaAugustow.
  11. Prace będzie można obejrzeć w naszej galerii.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Więcej informacji udzielimy pod nr telefonu biblioteki: 87 6443 39 22

RODO KONKURS CZESŁAW MIŁOSZ