Konkurs „Baśnie z mchu i paproci”

Konkurs „Baśnie z mchu i paproci” od kilku lat integruje uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Tegoroczna edycja przebiegała w innej formie, bowiem był to konkurs literacko- plastyczny.

Organizatorem konkursu jest Koło Przewodników Turystycznych PTTK oraz Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna, pod patronatem Nadleśnictwa Augustów.

Młodzi miłośnicy przyrody mieli za zadanie napisanie baśni, której akcja dzieje się w Puszczy Augustowskiej i stworzenie do tego tekstu ilustracji. Wystawę prac plastycznych można obejrzeć w holu biblioteki na pierwszym piętrze.

Oto wyniki. Jury w składzie Alicja Bajkowska i Irena Baturowa zgodnie przyznały:

I MIEJSCE –  Aleksander Ajdamach, Społeczna Szkoła Podstawowa STO

II MIEJSCE – Julia Karpińska, Szkoła Podstawowa Nr 4

III MIEJSCE – Blanka Borzyszkowska, Szkoła Podstawowa Nr 4

WYRÓŻNIENIA :
Natalia Dadura, Ewa Giedrojć, Marta Kapla – uczennice Szkoły Podstawowej Nr 3
Lena Mejcz  – uczennica Szkoły Podstawowej nr 4

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez sponsora,

Nadleśnictwo Augustów. Dodatkowo, baśń, która zajęła pierwsze miejsce, publikujemy poniżej

Gratulujemy uczniom zdolności twórczych i zaangażowania. Dziękujemy również rodzicom i nauczycielom, którzy zachęcili dzieci do udziału w konkursie.

Do miłego zobaczenia za rok.

„Brażomir i smocze jajo” – Aleksander Ajdamach, zdobywca I miejsca