Dzień Czekolady – słodka relacja ze świętowania

Co wspólnego mają książka i czekolada ? Obie posiadają zdolności terapeutyczne i doskonale potrafią poprawić nastrój. Bez jednej i drugiej trudno jest żyć (przynajmniej niektórym ). Dlatego od kilku lat Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie w szczególny sposób obchodzi Światowy Dzień Czekolady, który przypada 12 kwietnia.
Wszystkich pochłaniaczy książek odwiedzających bibliotekę tego dnia częstowaliśmy czekoladowymi słodkościami a na najmłodszych czytelników czekały też inne atrakcje. Bawiliśmy się w rytmie czekolady od rana. Wspólnie z przedszkolakami z Przedszkola nr 6 im. Słonecznej Szósteczki poznawaliśmy tajniki powstawania czekolady, tańczyliśmy czekoladowy taniec. Udaliśmy się też z tytułowym bohaterem książki, Czekoladowym Królikiem, do Krainy Cukrupudru a z czekoladowej masy tworzyliśmy różniste różności – wyobraźnia dzieci jest zachwycająca. Można się o tym przekonać przychodząc do naszego Oddziału dla Dzieci, gdzie prace przedszkolaków czekają na widzów.
Świętowanie Dnia Czekolady zakończyliśmy z dziećmi słodkimi warsztatami tworzenia lizaków „Czekoladowa przygoda”. Panie z manufaktury słodyczy Deser i Kafka z Ełku pokazały proces produkcji lizaków a później każdy z uczestników własnoręcznie wykonał swojego lizaka i pięknie opakowanego zabrał do domu. Ale, ale… tak bez smakowania ? Oczywiście, że nie ! Degustacji nie mogło zabraknąć. Było wesoło, twórczo i oczywiście baaaardzo czekoladowo. Już teraz zapraszamy za rok na wspólne świętowanie Dnia Czekolady.
-MBP-