Warsztaty rozwojowe w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W dniu 18 listopada w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się warsztaty rozwojowe, które poprowadził certyfikowany coach, trener ART, terapeuta ds.uzależnień Andrzej Sokołow z Centrum Coachingu i Rozwoju Osobistego PROGRESJO w Suwałkach. W spotkaniu poświęconemu burzliwym emocjom nastolatków uczestniczyli uczniowie klasy II o profilu mechanicznym z Zespołu Szkół Technicznych w Augustowie.

Spotkanie składało się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Po wysłuchaniu wykładu motywacyjnego zatytułowanego „Jak poskromić emocje i zmusić je do posłuszeństwa” uczestnicy wraz z prowadzącym szukali odpowiedzi na szereg pytań dotyczących stanów emocjonalnych i burzy uczuć młodego człowieka. Tematyka jak najbardziej „na czasie”, okres adolescencji jest przełomowym etapem w rozwoju człowieka. Nastolatek z jednej strony dąży do stania się niezależnym dorosłym, z drugiej – może nie być jeszcze na to gotowy. Jak wyrażać rodzące się w nas emocje i jak sobie z nimi radzić? Jak kontrolować złość? Dlaczego nieśmiałość jest pożyteczna? Kiedy smutek jest potrzebny? Jak nasze wady możemy zamienić w zalety? – to tylko niektóre z zagadnień, które uczestnicy „wzięli na warsztat”.