Teatrzyk dla dzieci „Złota Rybka”

W lepiance nad morzem mieszkał stary rybak ze swą żoną … ubogo mieszkali… nieraz pustą sieć rybak wyciągał…aż pewnego dnia sieć wróciła tylko z jedną rybką, ale za to jaką! Złotą! I do tego mówiącą ludzkim głosem, spełniającą życzenia… – tak rozpoczyna się znana większości dzieci ludowa opowieść  „O rybaku i złotej rybce”.
Dzieci, które do tej pory nie zetknęły się z tą bajką, poetycko zapisaną przez Aleksandra Puszkina, otrzymały taką możliwość. W czwartek, 25 stycznia, swoją wersję historii o rybaku i jego chciwej żonie przedstawili dobrze już znani naszym milusińskim aktorzy ze studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa. Oryginalna scenografia, barwne i wyraziste postacie spodobały się młodej publiczności. Aktorzy szybko nawiązali kontakt z dziećmi, które współtworzyły spektakl, aktywnie włączając się do wspólnej zabawy.
Jak każda bajka, także i historia o złotej rybce ma za zadanie nie tylko bawić ale i uczyć. Dzieci przekonały się, że nie można być samolubnym, próżnym i zachłannym, bo zostaniemy ukarani tak jak chciwa i kapryśna żona rybaka, która ciągle chciała więcej i więcej…W życiu liczy się dobro, uczciwość i szacunek do drugiego człowieka.
Organizatorem przedstawienia były Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie. Aktorów i publiczność przyjął gościnny Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie.