„TY też możesz zostać Motylem”

Jak znaleźć w sobie ukryte piękno? Jak wzmocnić swoją pewność siebie? Jak odzyskać wiarę w swoje możliwości? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi w środę, 28 marca, podczas spotkania z człowiekiem, który o motywowaniu do działania i zmienianiu dotychczasowego stylu życia wie wiele.
Andrzej Sokołow, certyfikowany Coach Terapeuta ds. uzależnień oraz założyciel Centrum Coachingu i Rozwoju Osobistego „PROGRESJO” w Suwałkach spotkał się z uczennicami Szkoły Podstawowej nr 9 w Augustowie i poprowadził warsztaty z wykorzystaniem metody metafory nawiązującej do narodzin motyla „TY też możesz zostać Motylem”. Choć uwierzyć w siebie i „wyjść z kokonu” niedowartościowania, nieśmiałości, bycia nieakceptowaną, „tą gorszą” jest czasem bardzo trudno, gdy jesteśmy wokół krytykowani i słyszymy „nie nadajesz się do niczego”, nawet od osób najbliższych, to warto podjąć się tego zadania. Gdzie szukać tej wiary w siebie by rozwinąć skrzydła, stać się wolna i piękna jak motyl?
Dziewczęta i prowadzący warsztaty wspólnie wskazywali, że trzeba pracować nad swoją pewnością siebie, nie ulegać pułapce uzależnień, nie przejmować się otoczeniem, polubić siebie, dążyć do swoich celów… Potrzebną siłę i determinację można znaleźć w sobie lub trzeba poszukać jej wokół siebie – otaczać się życzliwymi ludzi, którzy wysłuchają nas, wyciągną pomocną dłoń. „Motylem” nie staniemy się z dnia na dzień. Jest to czasochłonne i bardzo trudne zadanie, ale wykonalne, o czym zapewniał pan Andrzej, przywołując autentyczne historie młodych kobiet, które potrafiły przezwyciężyć przeciwności i odkryły w sobie Motyla.
Wierzymy, że dziewczęta wyszły ze spotkania pozytywnie zainspirowane i zmotywowane do działania. Ma przypominać o tym symboliczny motylek, który każda z uczestniczek otrzymała na zakończenie warsztatów.
Dziewczęta, z całego serca życzymy.