„Oczami Artysty” wystawa rysunku

Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie zaprasza do obejrzenia wystawy rysunku młodego artysty pochodzącego z naszego miasta – Kamila Kulika.

Zapraszamy do 24 września, pierwsze piętro MBP przy Hożej 7.

Kamil Kulik – pochodzący z Augustowa młody artysta i zapalony sportowiec. Student trzeciego roku na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Absolwent Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży. Pasjonat samochodów, a w szczególności japońskiej motoryzacji oraz driftingu. Zafascynowany jazdą wyczynową na rolkach po skateparku od ponad 3 lat. Swoją przyszłość wiąże z projektowaniem graficznym studiując tę technikę tworzenia czystych i prostych form przekazu wizualnego.

Wystawa przedstawia wybrane prace dorobku artystycznego twórcy w tematyce portretu oraz martwej natury. Rysunki zostały wykonane ołówkiem z wyjątkiem pojedynczych prac, w których zastosowano techniki mieszane. Prace powstały w latach 2016-2019 i są one osobistą interpretacją rzeczywistości ukazaną oczami artysty, który w swoim rysunku „buduje” formy w przestrzeni , zapożyczając elementy rysunku technicznego, aby uzyskać większą głębię wizualną