„Królewna o złotym sercu” – spektakl teatralny

Tegoroczną odsłonę „Ferii w Bibliotece” rozpoczęliśmy kulturalnie. W poniedziałek, 21 stycznia, Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie zaprosiła dzieci na spektakl teatralny.

„Liczy się to, co ma się w sercu, a nie wygląd” – to myśl przewodnia spektaklu, który zaprezentowali aktorzy Teatru Kokon z Krakowa. Bajka „Królewna o złotym sercu” to  opowieść o tolerancji i szacunku wobec odmienności, o mocy przyjaźni i miłości, odwiecznej i zwycięskiej walce dobra nad złem. I sądząc po reakcjach, spodobała się licznie zgromadzonej młodej, wymagającej widowni. Wyraziste postacie, magiczna fontanna i jej czarodziejska woda,  sporo humoru i angażowanie publiczności we współtworzenie spektaklu – dzieciom bardzo odpowiada taka forma gry aktorskiej. Najodważniejsi tańczyli z królewną Kiarą oraz wyruszyli na niebezpieczną wyprawę pod wodzą księcia Filipa, by pokonać złą czarownicę. Wszyscy odetchnęli z ulgą, gdy historia  miała swój pozytywny finał. I jak to w bajkach bywa, królewna i królewicz oczywiście „żyli długo i szczęśliwie”.

Organizatorem przedstawienia były Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie. Aktorów i publiczność przyjął gościnny Osiedlowy Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie.

– MBP –