Ferie w Bibliotece 2021 w ramach Nudołamacza

Jak co roku APK – Miejska Biblioteka Publiczna w ramach Nudołamacza, czyli ferii w mieście zaproponowała dzieciom różne atrakcje, między innymi gry i zabawy w plenerze, teatrzyk kamishibai i turniej scrabble.

Tegoroczne ferie były inne ze wzglądu na panującą pandemię i wprowadzoną ogólnopolską kwarantanę. Jednak nie poddaliśmy się i z zachowaniem środków ostrożności ferie rozpoczęliśmy
„Wyprawą po skarb” – gry i zabawy w parku miejskim. Zabawę zaczęliśmy podróżą samolotem
i wylądowaliśmy na bezludnej wyspie Kurrekurredutt, gdzie z wielką energią i pasją rozwiazywaliśmy różne zadania i zagadki przygotowane przez Pippilottę Wiktualię Firandellę
Złotomonettę Ponczoszankę. Po wielkich zmaganiach dotarliśmy do skarbu, ku wielkiej radości
wszystkich uczestników.

Z dalekiej i mroźnej Antarktydy odwiedził nas pingwin Pingo. Opowiedział o swojej przygodzie
w formie teatrzyku kamishibai. Pingwin Pingo razem ze swoimi przyjaciółmi zachęcili nas do różnych sposobów dbania o naszą palnetę, między innymi poprzez sprzątanie i segregację śmieci. Podczas zajęć plastycznych dzieci stworzyły bohaterów teatrzyku z materiałów przeznaczonych do recyklingu.

W drugim tygodniu ferii zaprosiliśmy naszych milusińskich na turniej scrabble „Słowo się rzekło”. Uczestników podzieliłyśmy na trzy zespoły. Gracze z wielką uwagą i skupieniem układali słowa, niekiedy były one dziwne i zabawne, przy czym śmiechu było co niemiara. Turniej został zakończony wręczeniem dyplomów Mistrza scrabble dla najlepszych.
Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie co nieco.

Dziękujemy dzieciom za uczestnictwo w naszych imprezach. Zapraszamy za rok.