Podsumowanie konkursu plastycznego „ Rupaki, dziwaki i inne utwory Danuty Wawiłow ”

W poniedziałek, 27 maja, w miejskiej bibliotece odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „ Rupaki, dziwaki i inne utwory Danuty Wawiłow ” połączone z wręczeniem nagród. Organizatorem konkursu była APK-Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie.
Konkurs został ogłoszony w związku z przypadającą w 2019 roku 20-tą rocznicą śmierci Danuty Wawiłow, autorki kilkunastu tomików poetyckich i krótkich utworów prozatorskich dla dzieci, laureatki wielu prestiżowych nagród literackich. Jej książki weszły do kanonu literatury dziecięcej i są nieustannie wznawiane. Pisarka debiutowała w 1961 roku a pierwszym wydanym tomikiem wierszy dla dzieci były „Rupaki”.
Otrzymaliśmy ponad 60 prac wykonanych dowolną techniką rysunkową malarską, kolażem, wyklejanką czy origami płaskim. Wszystkie dopracowane w szczegółach i bardzo kolorowe. – Cieszymy się że tak licznie bierzecie udział w konkursach plastycznych. Wszystkie prace są niezwykle ciekawe i z całą pewnością wymagały niesamowitej pracy i pomysłowości – mówiła prowadząca spotkanie Krystyna Fiodorow.
Samo wręczenie nagród poprzedziła część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Gimnazjum nr 5 w Augustowie, przygotowanych pod kierunkiem zespołu nauczycielskiego na czele z panią Urszulą Sieńkowską-Cioch. Artyści zaprezentowali krótkie przedstawienie na podstawie utworu Danuty Wawiłow pt. „Siedzieli na ganku”. A później zaprosili dzieci do wspólnej zabawy – był muzyczny pociąg, zgadywanka tematyczna, plecenie „majerankowych” wianków i słodki poczęstunek.
Komisja konkursowa w składzie: Izabela Cembor i Renata Rybsztat – plastyczki z Miejskiego Domu Kultury oraz Małgorzata Pieńczykowska, kierownik MBP w Augustowie, nie miała łatwego zadania. Oceniała prace w dwóch kategoriach: klas I-III szkół podstawowych oraz osób z niepełnosprawnościami. Ostatecznie postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia.
Nagrody w kategorii szkół podstawowych otrzymali:
– Jakub Bujnowski z kl. I SP nr 3 za pracę „Człowiek ze złotym parasolem”,
– Nikola Chabasińska z kl.I Niepublicznej Dwujęzycznej SP Let’s Talk za pracę „Kurka Złotopiórka”,
– Antoni Ciszewski z kl. I SP nr 3 za pracę „O Rupakach”
– Rafał Kossakowski z kl. II SP nr 4 za „Rupaki”
– Kamila Kotowska z kl. I Społecznej SP STO za pracę „Dzieci w lesie”
– Martyna Lulewicz z kl. I SP nr 3 za pracę „Moja siostra królewna”
– Maja Osewska z kl.I SP nr 2 za „Rupaki”
– Mikołaj Suchodolski z kl. I SPnr 2 za „Rupaki”,
W kategorii osób z niepełnosprawnościami nagrodzeni zostali:
– Agnieszka Aksamitowska „Dzieci w lesie”, Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Studzienicznej,
– Sebastian Malinowski ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy za pracę „Człowiek ze złotym parasolem”,
– Michał Milkiewicz z Gimnazjum nr 5 za pracę „Trójkątna Karolina”,
– Alicja Seredyka za pracę „Złoty paw”, DPS Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Studzienicznej,
– Emilia Szymczyk ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy za pracę „Lato”,
– Katarzyna Ufniarska z DPS Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Studzienicznej za pracę „Kogucik”,
– Agata Woźniak z DPS Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Studzienicznej za pracę „Jabłonka”.
Wyróżnienia natomiast otrzymali : Szymon Kamiński i Aleksandra Zyzało ze SP nr 2, Maria Chmielewska, Aleksandra Gołaszewska, Laura Grzęda, Szymon Jaroszuk, Michał Paszkowski, Melania Prawdzik i Julia Wysocka ze SP nr 3, Weronika Czuper, Natalia Dąbrowska i Arletta Klimont ze SP nr 4, Kaja Bielenica , Oliwia Grzęda i Krzysztof Siwicki ze SP nr 6, Aleksandra Kopiczko, Maja Okrągła i Szymon Kuźmicz ze Społecznej SP STO, Urszula Bołbot, Maja Kadis i Piotr Kunicki z Niepublicznej SP Let’s Talk.
Gratulujemy!
Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe – książki lub gry. Podziękowania trafiły także do nauczycieli i opiekunów, którzy przygotowali i wspierali swoich uczniów i podopiecznych. Dziękujemy również Izie Cembor z pracowni Ala ma kota za uszycie upominków dla naszych uczestników.
Wystawę pokonkursową nagrodzonych i wyróżnionych prac można podziwiać w naszym Oddziale dla Dzieci. Do czego serdecznie zapraszamy.
-MBP-