Podsumowanie konkursu fotograficznego „Sleeveface – ubrani w książkę”

Dnia 6 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego „Sleeveface – ubrani w książkę”, skierowanego do mieszkańców naszego miasta i powiatu. Zachęcamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej, którą można podziwiać do końca stycznia przyszłego roku w naszej siedzibie przy ulicy Hożej 7.
Celem konkursu była popularyzacja i promocja czytelnictwa, wzbudzenie zainteresowania zbiorami bibliotecznymi oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności, doskonalenie umiejętności posługiwania się sprzętem fotograficznym, propagowanie sztuki fotograficznej.
Komisja konkursowa miała trudne zadanie wyłonienia zwycięzców, o czym świadczy fakt przyznania aż trzech równorzędnych pierwszych miejsc. Konkurs tak naprawdę był skierowany do amatorów, choć nie był to wymóg regulaminowy. Okazało się, że połączenie zainteresowania fotografią z czytaniem książek jest fajnym pomysłem. Uczestnicy nie zawiedli. Zgłoszonych zostało 20 zdjęć od 14 uczestników. Liczył się pomysł i jego realizacja w praktyce, by zgodnie z ideą sleeveface osoba widoczna na zdjęciu wręcz „wychodziła” z książki, była jej integralną częścią. Zdjęcia są naprawdę bardzo interesujące, o czym można się przekonać osobiście podczas wizyty w bibliotece.
Konkurs został zorganizowany po raz drugi, po pozytywnym jego przyjęciu w zeszłym roku. W tej edycji wpłynęło zdecydowanie więcej prac, co nas jako organizatorów bardzo cieszy. Już teraz możemy zapewnić, że w przyszłym roku konkurs w takiej lub podobnej formule również się odbędzie. Dlatego zapraszamy do wzięcia udziału.
W tym roku postanowiliśmy też zapytać o zdanie naszych sympatyków na facebookowym profilu naszej biblioteki. Odzew użytkowników tego portalu był bardzo duży. Najwięcej głosów i tym samym Nagroda Publiczności trafiła do Aleksandry Czarnoskutow za zdjęcie zatytułowane „Róża w parku”, wysoko ocenione także przez jury. A oto pełna lista nagrodzonych:

I miejsce:
Joanna Lipińska – za pracę „Z gitarą…”
Aleksandra Czarnoskutow – za pracę „Stara szkoła”
Martyna Chodacz – za pracę ”Na pięknym brzegu”

II miejsce:
Paweł Stefanowski – za pracę „Messi”

III miejsce:
Aleksandra Czarnoskutow – za pracę „Róża w parku”
Magda Wiśniewska (Warsztaty Terapii Zajęciowej w Augustowie) – za pracę „Maryla Rodowicz”
Środowiskowy Dom Samopomocy w Augustowie – za pracę „Kawa czy herbata?”

Jury przyznało też wyróżnienie dla Joanny Lipińskiej za zdjęcie pt. „Majjada”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy!