„KOTY TRZPIOTY” podsumowanie konkursu plastycznego

W lutym wszystkie mruczki obchodziły swoje święto. APK – Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie postanowiła włączyć się w obchody Światowego Dnia Kota w sposób bardzo lubiany przez dzieci i zorganizowała konkurs plastyczny pod tytułem „Koty trzpioty”.
Uroczyste podsumowanie konkursu miało miejsce w poniedziałek, 26 marca. Rozpoczęło się pięknym występem muzycznym pt. „Kocia orkiestra” w wykonaniu uczniów klasy pierwszej i drugiej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Augustowie. Nad występem czuwała pani Urszula Sieńkowska-Cioch, która przygotowała artystów.
Po części artystycznej i słodkim poczęstunku pani Małgorzata Pieńczykowska, kierownik MBP wraz z Krystyną Fiodorow z Oddziału dla Dzieci pogratulowały talentu plastycznego uczestnikom i wręczyły nagrody rzeczowe wszystkim biorącym udział w konkursie. Do udziału zostały zaproszone dzieci z klas I-III augustowskich szkół podstawowych oraz uczniowie szkół specjalnych i podopieczni Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Studzienicznej. Celem konkursu było pobudzenie wyobraźni, twórczej aktywności, wdrażanie do rozwijania i doskonalenia warsztatu plastycznego, promowanie i rozpowszechnianie zainteresowania literaturą dziecięcą oraz rozwijanie wrażliwości na potrzeby zwierząt żyjących wśród nas.
Bardzo nas cieszy, że jest wśród dzieci jest tak wielu miłośników kotów (i innych zwierząt), bo do konkursu wpłynęło łącznie ponad 50 prac: ze SP nr 2 im. Zygmunta Augusta, SP nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, SP nr 4, SP nr 7 im. Jana Pawła II, Społecznej Szkoły Podstawowej STO, Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Studzienicznej. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą, czerpiąc pomysły z kociego świata i utworów literackich. Prace zostały wykonane dowolną techniką rysunkową, malarską, kolażem, wyklejanką czy origami płaskim. Jury w składzie Małgorzata Pieńczykowska, Renata Rybsztat i Barbara Kondracka przyznało nagrody, wyróżnienia i dyplomy za wzięcie udziału w konkursie w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i szkół specjalnych. Serdeczne podziękowania trafiły także na ręce nauczycieli i opiekunów za pomoc w organizacji konkursu.
Wystawę prac pokonkursowych można podziwiać w naszym Oddziale dla Dzieci, do czego bardzo gorąco zachęcamy.